facebook
Częste pytania

Poniżej znajdują się przygotowane przez nas odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, dotyczące przeprowadzania zakupów w naszym sklepie.

Kliknij na interesującym Ciebie pytaniu:

  


 

 

Jaki jest koszt dostawy?

 

KURIER

zamówienie poniżej 150 zł - koszt 9 zł

zamówienie powyżej 150 zł - koszt 0 zł

PACZKOMATY INPOST

zamówienie poniżej 150 zł - koszt 9 zł

zamówienie powyżej 150 zł - koszt 0 zł

WYSYŁKA DO UNI EUROPEJSKIEJ

zamówienie poniżej 500 zł - koszt 39,9 zł

zamówienie powyżej 500 zł - koszt 0 zł

 


 

Jak najszybciej znaleźć poszukiwany produkt?

  1. Korzystając z wyszukiwarki sklepowej w prawym górny rogu sklepu.
  2. Przeglądając główne menu (na górze sklepu) i przechodząc na interesujące kategorie.

 


 

Czy muszę rejestrować się, aby złożyć zamówienie?

Nie ma takiej konieczności. Zamówienie można wysłać do realizacji bez rejestrowania się i zakładania konta w sklepie. Zostanie ono standardowo zrealizowane, ale nie będą Państwo mieli możliwości korzystania z takich udogodnień jak śledzenie statusów zamówienia, śledzenie przesyłki, przeglądanie historii zakupów, uczestniczenie w konkursach i akcjach promocyjnych oraz darmowego zwrotu produktów.

 


 

Jak szybko wysyłacie towar?

  

Zamówienia złożone w dni robocze

Zamówienia złożone i skompletowane od poniedziałku do piątku do godz. 16 - nadawane są standardowo tego samego dnia z dostawą do Klienta w następnym dniu roboczym.

 


 

Zamówienia złożone w pozostałe dni

Zamówienie złożone w dni wolne od pracy i święta wysyłane są standardowo pierwszego dnia roboczego po dniu złożenia zamówienia. 

Zamówienia płatne on-line (przedpłata: karta kredytowa, przelew) wysyłane są w takim samym terminie o ile wpłata zostanie zaksięgowana na koncie przed godziną 16:00. Wybierając taką formę płatności - polecamy składać zamówienie nieco wcześniej. 

 

 


 

Wysyłka do unii europejskiej

W przypadku wyboru dostawy do jednego z krajów Unii czas dostawy jest zróżnicowany w zależności od wybranego kraju (3-9 dni)

  


 

Czy mogę otrzymać fakturę razem z przesyłką?

Oczywiście, ale pod warunkiem zaznaczenia takiej opcji w trakcie składania zamówienia oraz wypełnienia wszystkich pól danymi wymaganymi do wystawienia faktury VAT. Dokument zostanie dołączony do przesyłki.

 


 

Czy po złożeniu zamówienia bez rejestracji otrzymam potwierdzenie drogą mailową?

Jakakolwiek transakcja z naszym sklepie skutkuje otrzymaniem potwierdzenia na wskazany przez Państwa adres mailowy. Dlatego nie ma znaczenia czy Klient założył konto czy dokonał „szybkiego” zakupu bez rejestracji – zawsze otrzyma podsumowanie wraz ze szczegółami na podany adres e-mail.

 


 

W trakcie zakupów

Mam już konto w sklepie, ale nie mogę się zalogować. Co robić?

Jednym z najczęstszych powodów takiej sytuacji jest błędnie wpisywany login (adres e-mail) lub hasło do konta sklepu. Jeśli zapomniano hasła – prosimy kliknąć w link „Przypomnij hasło” dostępny na stronie logowania. Nowe, losowo wygenerowane hasło zostanie wysłane na adres e-mail podany przy rejestracji. Jeśli mimo poprawnego hasła, nie udało się zalogować - prosimy o kontakt, na pewno pomożemy ;)

 


 

Nie mogę odtworzyć filmików ze strony sklepu. Co robić?

Upewnij się, że masz zainstalowany na swoim komputerze Adobe Flash Player. Jeśli nie, prosimy kliknąć w powyższy link, pobrać i zainstalować wymagany program.

 


 

Czy może zdarzyć się, że moje konto zostanie zablokowane?

Administrator sklepu ma prawo zablokować konto użytkownikowi w przypadku złamania Regulaminu. Jeśli doszło do takiej sytuacji, skontaktuj się z nami, a na pewno rozwiążemy tą sytuację.

 


 

Czy mogę zapłacić za zamówienie tradycyjnym przelewem?

Tak, ale za pośrednictwem systemu płatności elektronicznych DotPay.pl. Wystarczy złożyć zamówienie, wybierając w rodzaju płatności „Płatność on-line (przedpłata)”. Wygenerowany druczek należy wydrukować lub przepisać dane do przelewu na czysty formularz przelewu.

 


 

Jak najlepiej dobrać odpowiedni rozmiar?

Przy każdym produkcie zamieściliśmy tabelę rozmiarową. Wystarczy kliknąć w link „Tabela rozmiarowa” umieszczony na karcie produktu i przy wyborze np. bluzki kierować się zamieszczonymi tam parametrami. To ważne, aby ściśle opierać się o tabelę powiązaną z danym produktem, gdyż mogą one być różne w zależności od  marki czy przeznaczenia (rozmiarówka damska lub męska).

Ustalenie odpowiedniego rozmiaru wymaga zmierzenia swoich wymiarów i porównania wymiarów z wymiarami w tabeli. Jeśli chcesz poznać dokładne wymiary produktu skorzystaj z opcji "zapytaj o produkt". Dokonamy pomiaru i wyślemy odpowiedź na wskazany adres email. 

 


 

W oczekiwaniu na przesyłkę

 

Czy moje zamówienie zostało już wysłane?

Informacje o aktualnym statusie zamówienia dostępne są na stronie "Moje konto" (tylko dla zarejestrowanych Klientów). Dodatkowo, na konto e-mail podane przy realizacji zamówienia wysyłane są wiadomości z aktualną informacją o statusie zamówienia ("Przekazanie zamówienia do magazunu", "Potwierdzenie wysyłki realizacji zamówienia" itp.). 

 


 

W jakim czasie firma kurierska dostarcza przesyłkę?

Nasza umowa z firmą kurierską przewiduje dostawę na następny dzień roboczy po złożeniu zamówienia, czyli średnio 24h od złożenia zamówienia.

 


 

W jakim czasie przesyłka dociera do wybranego paczkomatu?

Przesyłka trafia do Paczkomatu w 1 dzień roboczy po nadaniu przesyłki, czyli zazwyczaj do 48h od złożenia zamówienia. W wyjątkowych sytuacjach (około 4% wszystkich wysyłek realizowanych przez operatora Paczkomatów - firmę InPost) - przesyłka może dotrzeć do Paczkomatu z jednodniowym opóźnieniem.

 


 

Kurier przyjechał z przesyłką, ale nie było mnie w domu. Co mam zrobić?

Kurier powinien jeszcze dwa razy ponowić dostawę pod wskazany adres. Taka opcja jest gwarantowana w usłudze, jaką wysyłamy nasze przesyłki. Nie wiąże się to oczywiście z żadnymi dodatkowymi opłatami dla odbiorcy.  

 


 

Czy mogę otrzymać przesyłkę w sobotę?

Aktualnie umożliwiamy dostawę zamówień jedynie w dni robocze.

 


 

Co jeśli przesyłka zostanie uszkodzona podczas transportu?

W takiej sytuacji, przede wszystkim nie należy odbierać przesyłki od kuriera. Jeśli dostarczona przesyłka budzi wątpliwości, a opakowanie jest np. uszkodzone, prosimy o odmowę jej przyjęcia i poinformowanie nas o zaistniałej sytuacji. Postaramy się jak najszybciej przesłać nowy produkt lub zwrócić wpłaconą należność.

Dokładniejsze obejrzenie paczki jest możliwe jedynie po uiszczeniu opłaty za przesyłkę oraz po podpisaniu dokumentów przewozowych. W rzeczywistości kurier nie ma obowiązku uczestniczenia w tym procesie, ale można poprosić go, aby zaczekał do momentu sprawdzenia przesyłki. W sytuacji, gdy kurier nie zgodzi się na takie rozwiązanie, należy pamiętać (ewentualnie przypomnieć spedytorowi), że w razie uszkodzenia kurier będzie musiał przyjechać jeszcze raz w celu sporządzenia protokołu szkody. 

W momencie wykrycia szkody i sporządzenia protokołu, przesyłka pozostaje u adresata. Gwarantujemy, że pomożemy w procesie odesłania towaru do naszego sklepu i w dalszym załatwieniu sprawy.

 


 

Czy można „odłożyć” wysyłkę zamówienia na późniejszy termin?

Oczywiście, że jest to możliwe, ale jedynie do momentu, gdy towar nie został już skompletowany w magazynie i przekazany kurierowi. Jeśli zamówienie jest na etapie realizacji, proszę  skontaktować się naszym Biurem Obsługi Klienta, ew. wpisać zastrzeżenie o późniejszej wysyłce w "Uwagach do zamówienia". Zamówienia opłacone możemy odroczyć o dowolną liczbę dni, zamówienia za pobraniem - max o 7 dni.

 


 

Czy kurier skontaktuje się ze mną przed dostawą?

Kurierzy nie mają obowiązku kontaktowania się z odbiorcą przesyłki przed jej dostawą, dlatego też nie jesteśmy w stanie tego zagwarantować.  Tak naprawdę to indywidualna kwestia każdego spedytora, ale z doświadczenia możemy powiedzieć, że kurier zazwyczaj dzwoni do adresata przed dostawą (zazwyczaj z samego rana).

 


 

Mam zamówiony produkt i co dalej?

 

Jakie dokumenty powinny znajdować się w przesyłce?

Do przesyłki zawsze dołączamy paragon lub fakturę VAT (jeśli klient zaznaczył chęć otrzymania takiego dokumentu podczas składania zamówienia) oraz dokument zwrotu towaru.

 


 

Co mam zrobić jeśli kurier dostarczył uszkodzoną przesyłkę, ale nie został sporządzony protokół szkody?

W takich sytuacjach reklamacja produktu uszkodzonego podczas transportu jest utrudniona, ale możliwa do zrealizowania. Jeśli  przesyłka zostanie odebrana bez wcześniejszych oględzin, należy jak najszybciej skontaktować się z firmą kurierską apaczka.pl i zgłosić chęć sporządzenia protokołu szkody. Gdy przyjedzie kurier, należy z nim sporządzić protokół, zaznaczając skrupulatnie wszystkie szczegóły. Proszę zwrócić uwagę na to, czy dokument jest wypełniany zgodnie ze stanem faktycznym.

Proszę pamiętać o tym, aby towar podczas spisywania dokumentu był zapakowany w te same materiały, w których odebrany został od kuriera za pierwszym razem. Jest to bardzo ważne dla pozytywnego rozpatrzenia reklamacji.

Wypełniony i podpisany protokół należy odesłać do naszego sklepu razem z reklamowanym produktem. Dla bezpieczeństwa, przed nadaniem paczki warto dokonać kserokopii ww. dokumentu.

 


 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl